Potrzebujesz projektu wnętrza?

Trafiłeś pod dobry adres!



Zobacz realizacje
Cześć,
dzień dobry!

Nazywam się Łukasz Mikołajczyk i architekturą wnętrz zajmuję się od kilkunastu lat. Swoją przygodę z projektowaniem zacząłem jeszcze w trakcie studiów, potem pracowałem w salonach łazienek i tworzyłem projekty wnętrz prywatnych oraz publicznych w takich miejscach jak: Białystok i okolice, Suwałki, Trójmiasto oraz Warszawa. Od grudnia 2021 roku prowadzę własne biuro projektowe. 

W moich projektach, za główny cel stawiam sobie łączenie Waszych marzeń w ergonomiczną i komfortową całość projektu. Dlatego każda aranżacja, tak jak Klienci, jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Staram się, aby nawet najbardziej nietypowe pomysły były oparte o Twój budżet.

Dzięki umiejętności zdalnego prowadzenia projektów, nie boję się odległości, która nigdy nie wyklucza osobistych odwiedzin.

Dlaczego
projekt jest
tak ważny?

Pozornie temat wydaje się prosty, ale architektura wnętrz to coś więcej niż tylko wybór kolorów i materiałów. To także wiele tematów technicznych z którymi wcześniej czy później przyjdzie się Tobie zmierzyć.


Każda zmiana czy błąd wiąże się ze stratą czasu i ryzykiem dodatkowo poniesionych kosztów, których każdy Inwestor chciałby uniknąć.


Nikt z nas nie musi być ekspertem we wszystkich dziedzinach, więc myślę, że czasem warto powierzyć swoje sprawy specjalistom (a takim, dzięki dużemu doświadczeniu, niewątpliwie jestem).

Będzie mi bardzo miło jeśli obdarzysz mnie zaufaniem i zaprosisz do współpracy

Postaram się Tobie pomóc niezależnie od tego czy potrzebujesz porady czy kompleksowego projektu całego wnętrza

Kontakt

Realizacje

Oferta

Każdy projekt wyceniam indywidualnie na podstawie wcześniejszej rozmowy i zakresu prac. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na omówienie projektu wnętrza – tak, żebym mógł poznać Twoje potrzeby i przygotować jak najlepszą ofertę.

(dla osób, które szukają pomysłu na wnętrze, ale nie potrzebują szczegółowych rysunków technicznych)

  • inwentaryzacja (pomiary z natury)
  • określenie stylistyki wnętrza – wymiana inspiracji
  • układ funkcjonalny w 2-3 wariantach do wyboru (rzut 2D) z możliwością kompilacji do jednej, ostatecznej
  • wizualizacje 3D wnętrz na podstawie zaakceptowanej koncepcji układu

(to kluczowy element procesu projektowego – pomaga zbudować wygodne, przemyślane i ergonomiczne wnętrze)

  • układ funkcjonalny w 2-3 wariantach do wyboru (rzut 2D) z możliwością kompilacji do jednej, ostatecznej

(najczęściej wybierana opcja – zawiera rysunki techniczne dla ekip remontowo-wykończeniowych oraz stolarzy – dzięki temu możesz wcześniej wycenić i oszacować koszt inwestycji)

  • inwentaryzacja (pomiary z natury)
  • określenie stylistyki wnętrza – wymiana inspiracji
  • sporządzenie koncepcji układu funkcjonalnego wnętrza (w formie monochromatycznych przestrzennych widoków 3D) z proponowanym rozmieszczeniem mebli i innych głównych elementów wyposażenia
  • wizualizacje 3D wnętrz na podstawie zaakceptowanej koncepcji układu
  • pełna dokumentacja techniczna dla poszczególnych wykonawców:
    • finalny rzut aranżacji
    • rysunek rozmieszczenia nowych ścian i zabudów g-k
    • lokalizacja punktów elektrycznych, hydraulicznych oraz oświetlenia
    • projekt sufitów podwieszanych
    • układ posadzek i dekoracji ścian wraz z doborem materiałów
    • projekty szczegółowe mebli i zabudów wykonanych na zamówienie
    • propozycje rozwiązań materiałowych
    • dobór opraw oświetleniowych
    • zestawienie materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia wnętrz

Blog

„Opór 1863. Podlasie w Powstaniu Styczniowym” – projekt aranżacji wystawy

18.05.2024
Od pewnego czasu myślałem nad tym, jakim artykułem mógłbym zainaugurować pisanie swojego bloga. Uznałem, że Noc Muzeów jest doskonałą okazją do tego, abym z punktu widzenia architekta wnętrz w skrócie przedstawił projekt wystawy, którą przygotowałem dla Muzeum Historycznego w Białymstoku i którą oglądać można do 12 czerwca 2024 roku. Temat ten będę darzył szczególnym sentymentem, […]

Podlaski Laur Muzealny 2023

06.09.2024
Mówi się „chwalcie się sami, bo nikt was nie pochwali”, lecz z radością muszę zadać kłam temu stwierdzeniu.W ferworze pracy i codziennej prozy życia, nie było dotychczas okazji żeby pochwalić się nagrodą, którą zdobyła w maju tego roku wystawa „Opór 1863. Podlasie w Powstaniu Styczniowym”. Miałem przyjemność aranżować ją plastycznie i poświęciłem jej pierwszy (i […]

Często zadawane pytania

Cena zależy od wielkości pomieszczenia/pomieszczeń, zakresu prac, tego czy jest to koncepcja czy kompleksowy projekt. Maksymalny koszt to 200 zł za metr kwadratowy projektowanej powierzchni.

Jak najbardziej. Swoim Klientom zawsze przygotowuję taką listę, jak również zestawienia ilościowe materiałów (dotyczy to płytek, podłóg itp.). Poza tym na każdym etapie projektu rozmawiamy czy dana rzecz Tobie odpowiada i czy mieści się w Twoim budżecie.

Wszystko uzależnione jest od ilości pracy, metrażu, szybkości podejmowanych przez Inwestorów decyzji. Z reguły termin waha się od miesiąca do trzech. Im wcześniej się zgłosisz, tym lepiej. Jeśli istnieje taka możliwość, to prace projektowe warto zacząć w momencie rozpoczęcia budowy – nie tylko umożliwi to wprowadzenie docelowych rozwiązań w krótszym czasie, ale też pozwoli zaoszczędzić sporą część budżetu.

Oczywiście – stosowaną przeze mnie praktyką jest proponowanie 2-3 opcji do wyboru. Spotkanie w sklepie, kiedy to wspólnie możemy wybrać zamiennik, jest wliczone w cenę usługi kompleksowej. Poza tym, w terminie do 30 dni roboczych od wykonania projektu, masz możliwość skonsultowania ze mną dodatkowych informacji dotyczących projektu.